YoniFlenner -> צילום בטבע: לטייל עם מצלמה -> איזה ציוד צילום לקחת לטיול


איזה ציוד צילום לקחת לטיול

שאלה מאוד קשה. אני בדרך כלל מוצא כי את מה שהשארתי בבית זה בדיוק הדבר אותו אני צריך יותר מכל בזמן הטיול... בשל הציוד הרב לא ניתן כמובן לסחוב את הכל לטיול וחלק ממנו נשאר בבית, לדוגמא, יהיה זה נחמד אם כן, אבל אין זאת חובה לשאת עימך גוף מצלמה שני בטיול כל עוד הראשון מתפקד כראוי. אם כי זה אחד מן המקרים של מצילי נפשות במקרה וגוף המצלמה יפסיק לתפקד במהלך הטיול...

אינני מרבה להשתמש בחצובה אמנם, אך אני בהחלט זוכר את אחד הטיולים שלי אשר בטעות שכחתי את החצובה שלי בבית, חיפשתי נואשות אחר תחליפים לכך בחנויות המקומיות. בסופו של דבר הצלחתי לאלתר את כל מה שבא ליד - ערימת ספרים, חומות בטון, תרמיל הגב ועוד. כעת אני נושא עימי לפחות חצובה קטנה המתקפלת אל תוך תיק הגב גם כשאני יוצא לטיול בן כמה שעות בסביבה הקרובה.

עדשה בעלת מפתח צמצם גדול תמיד טוב שתהיה, ה-50 מ"מ f/1.8 או ה-f/1.4 (למי שיכול לאפשר לעצמו כלכלית) אינה תופסת מקום רב וגם לא משקל, לכן היא מומלצת ביותר.
עדשת טלה מאוד רצויה 80-200 מ"מ או 70-200 מ"מ , ועוד אחת בעלת אורך מוקד רחב לצילומי נוף.

ישנה אפשרות להסתובב רק עם 18-200 מ"מ ובכך למנוע לא מעט כאבי ראש של החלפת העדשה באמצע הטיול שיכול להיות גם באמצע תנאי מזג אוויר קשים, התמונות יוצאות סבירות בהחלט, אופציה יקרה אבל איכותית יותר היא להסתובב עם ה-28-300 מ"מ. מומלץ גם להסתובב עם תיק גב יעודי למצלמה, כשבחלק התחתון ישנם תאים אותם ניתן לארגן כראות עינכם ולהכניס את המצלמה, המבזק והעדשות, ואילו החלק העליון של תיק הגב הוא פתוח, בו ניתן להכניס את שאר הפרטים לטיול (מדריך טיולים, כובע, קרם הגנה וכו'), בצד אחד ניתן לקשור חצובה ובצד השני - בקבוק מים.קחו עימכם מספיק כרטיסי זיכרון, אין דבר מאכזב יותר מאשר לסיים את כל המקום בכרטיס הזיכרון היחיד שלכם באמצע הטרק בהרי ההימלאיה. אולי תשקלו לקחת עימכם דיסק חיצוני קטן (2.5 אינץ' או אפילו 1.8 אינץ' למי שהפרוטה מצויה בכיסו) אליו תעבירו את התמונות מכרטיס הזיכרון מידיי פעם, או אפילו טוב יותר - אם יש לכם אופציה, הביאו עימכם את ה-NetTop הקטן, אליו תוכלו להעביר תמונות מתי שרק תרצו (תצטרכו קורא כרטיסים באם אין לכם אחד כזה מובנה במחשב), רק קחו בחשבון שאם אתם מביאים אתכם NetTop משקל התיק שלכם יעלה באיזה 1-3 ק"ג.

כמו כן, קחו עימכם מספיק סוללות, רצוי מאוד סוללות נטענות (במצלמות DSLR הסוללות הן ייעודיות למצלמה ומגיעות עם מטען), אל תשכחו לטעון אותן, מומלץ לחבר למצלמה גריפ אשר מכיל בתוכו עוד סוללות, ודבר נוסף - קחו בחשבון כי מתקנים נוספים צורכים סוללות כמו מבזק חיצוני, טלפון נייד, או אפילו נגן ה-MP3 שלכם, אז תיערכו לכך בהתאם.

בזמן הטיסה אל תשימו את ציוד הצילום שלכם במזוודה הגדולה (זאת שהולכת אל בטן המטוס), במיוחד למי שיש עדיין מצלמה אנלוגית (יש כזאת חיה עוד ?) וסוחב עימו סרטי צילום הרגישים לקרני ה-X שמוקרנים במכונות השיקוף בשדות התעופה. לא מזמן קראתי כי בכל שנה כ-29,000 מזוודות אינן מגיעות ליעדם, זה מספר מטורף וגורם לי לחטוף פאראנויות...

נסו לברר כמה שתוכלו על היעד שלכם לפני שאתם יוצאים, בדרך זו תוכלו בעצמכם לחשב האם תצטרכו עדשת Fish-Eye (רחבה מאוד) או שתסתפקו במונופוד. לא נראה לי שזה סוג המידע אותו תמצאו בספרי מדריכים, ישנם מספיק פורומים ואתרים אשר מספקים מידע מעודכן.

למידע נוסף אודות ציוד לצילום, היכנסו לפרק ציוד צילום